Pohádková Sardinie

Pláže Sardinie se poprávu řadí k nejkrásnějším ve Středomoří. Moře se zde barví do všech odstínů modré a zelené barvy a ve slunečních paprscích pableskuje jako smaragdové. Proto se Sardinii odedávna přezdívá "smaragdový ostrov".

Smaragdový ostrov

Sardinie, nebo-li Sardegna, je největší italský ostrov ležící uprostřed Středozemního moře mezi Itálií, Španělskem, Tuniskem a Francií. Ačkoli je součástí Itálie, mnohem blíže než k břehům Apeninského poloostrova má k francouzské Korsice, od které je oddělen Bonifáckým průlivem.

Obyvatelé Sardinie se kvůli historické odloučenosti stále pokládají více za Sardy než za Italy. Je poměrně obtížné se s nimi dohovořit jinak než italsky a mohou se zdát více rezervovaní a uzavření než obyvatelé pevninské Itálie. Obdivuhodná je i jejich lidová tvořivost a folklorní tradice, které na ostrově přežívají dodnes.

Smaragdová Sardinie

Co musíte na Sardinii vidět

Nekonečné pláže s bílým pískem kontrastují se skalními útvary pobřeží a vysokými horami ve vnitrozemí. Asi 80 % plochy ostrova zaujímají pohoří. Skalní masy jsou oblíbeným cílem horolezců z celého světa.
Čím je Sardinie skutečně výjimečná, je množství prehistorických staveb. Z doby 1800 až 500 let př. n. l. pocházejí kamenné stavby tzv. nuraghy, které jsou rozeseté po celém ostrově. Kromě toho zde najdete i řadu svatyní a pohřebních památek. V provincii Oristano objevíte archeologické naleziště starobylého města Tharros.

italy, cala gonone, air, sardinie

Jachting na Sardinii

Přemýšlíte o jachtingu kolem Sardinie? Severní jachtařská oblast se rozprostírá přibližně od města Olbia na severovýchodě po ostrov Asinara s národním parkem na severozápadě. Čekejte zde skutečně pohádkové moře, řadu skalnatých ostrůvků a skalisek, přívětivá městečka a rybářské vesničky a řadu historických památek a pevností na pobřeží. Do oblasti nejvíce lákají národních parky a mořské rezervace, třeba Národní park Arcipelago di La Maddalena na ostrově Maddalena a další.

boat, sea, sardinia, jachta, jachty, sardinie

Newsletter

Nenechte si ujít výhodné nabídky.