Plavby Středomořím

Plavba po Středozemním moři znamená přiblížit se tomu nejlepšímu v kultuře, tradici a památkám, které po staletí obohacují jeho břehy...

Plavba po Středozemním moři znamená přiblížit se tomu nejlepšímu v kultuře, tradici a památkám, které po staletí obohacují jeho břehy.
Navštivte tyto země a zjistěte o jejich bohaté středomořské historii stejně jako staří námořníci, když pluli z Itálie na řecké ostrovy.

Cestování na lodi do Středozemního moře vám dá příležitost podívat se blíže na historické přístavy Itálie, od Bari po Benátky, od Janova po Neapol. Oceňte malebná a rafinovaná francouzská města Cannes a ponořte se do španělské kultury v Barceloně, Malaze, Valencii a Ibize.

Využijte exkurze organizované plavebními společnostmi a vychutnejte si řecké slunce při návštěvě významných archeologických nalezišť nebo rozviňte vášeň pro chorvatskou hudbu.
Komu by nestačila plavba po Středozemním moři, může si vybrat plavby které zamíří za Gibraltar k rychlé návštěvě portugalského pobřeží Lisabonu a Funchalu a Kanárských ostrovů. Itálie, Španělsko a Maroko, východ a západ ještě nikdy nebyly tak blízko jako na plavbě.

Není lepší čas

než nyní rezervovat si jednu z plaveb po Středozemním moři. Užijte si neuvěřitelnou dovolenou ve Středomoří obklopená kulturními metropolemi, úžasným pobřežím, sofistikovanými městy a vynikajícím jídlem.

marseille, port, sea

Sardinie "Karibik Středomoří"

Pláže Sardinie se poprávu řadí k nejkrásnějším ve Středomoří. Moře se zde barví do všech odstínů modré a zelené barvy a ve slunečních paprscích pableskuje jako smaragdové. Proto se Sardinii odedávna přezdívá "smaragdový ostrov". V pohádkových zátokách zátokách Sardinie si můžete připadat jako v Karibiku.

Skryté pláže jsou nejlépe dosažitelné na jachtě. Počet přístavů, kde si můžete pronajmout plachetnici nebo motorovou jachtu, na Sardinii stále přibývá.

italy, cala gonone, air, sardinie

Všechny cesty vedou do Říma

Řím, zvaný Věčné město, vznikl zřejmě v roce 753 před n.l. spojením několika menších osad na břehu Tibery. Podle legend jej založili bratři Romulus a Remus, které odchovala vlčice žijící na Palatinském pahorku. Město se rozkládalo na sedmi pahorcích. Dnes je politickým a hospodářským centrem s neskutečným množstvím kulturních a historických skvostů.

italy 3602994 1920